S našimi potermi vytvoríte silnejší a trvalejší svet
Napíšte nám
tiborvavrek@azet.sk
Zavolajte
+421 907 661 922

Anhydridový poter má ľahšiu spracovateľnosť a tým aj rýchlejšiu realizáciu. Pevnostné charakteristiky sú veľmi príbuzné cementovému poteru. Neodporúča sa však aplikovať ho do kúpeľní a exteriéru, nakoľko by ho vyššia vlhkosť mohla poškodiť.

Anhydrid tvorí spolu s vodou, pieskom a prísadami tekutú hmotu Anhydrid tvorí spolu s vodou, pieskom a prísadami tekutú hmotu, po ktorej je možné po položení chodiť už po 24-48 hodinách. Zaťažiteľná je po 4-5 dňoch. Pred aplikáciou vrstiev však musí byť predošlý povrch vždy prebrúsený, dôkladne povysávaný a napenetrovaný. Dôležitá je tu otázka vlhkosti.

V prípade, že je v potere podlahové kúrenie, zostatková vlhkosť nesmie presiahnuť 0,3 % CM. Takéto hodnoty vlhkosti u anhydridov dosiahnete pri dobrom počasí asi po 4- 6 týždňoch. Keď sú teploty a vysoká relatívna vlhkosť vzduchu nižšia, trvá to však omnoho dlhšie.

Do vyzretého anhydridového poteru sa nesmie dodatočne dostať voda, tým totiž stratí svoju pevnosť a môže sa rozpadnúť.

Ako pracujeme
Dopravník na poter s 260 l

Dopravník na poter s 260 l tlakovým kotlom mieša a dopravuje poter, chudý a ľahký betón, ako aj iné sypké materiály až do zrna 16 mm.

Vybavený s vypínaním ochrannej mreže, núdzový vypínač a bezpečnostný kryt. Podvozok nebrzdený, schválený na jazdu po ceste a až 80 km/h, odpružený.

Sme skúsená firma, ktorá ponúka dostupné riešenia stavebných poterov